Uzdrawiac się każdego dnia

 

Temat zdrowia jest nadal aktualny. To potwierdzają w swoich listach nasi czytelnicy po publikacji „Uzdrowienie – sprawa dobroczynna”. I proszą jeszcze raz wyjaśnić: co to jest SCS, jakie są skutki jego zastosowania?

 SCS (System Codziennego Samouzdrawiania) – to jest kompleks naturalnych,  metodycznych i technologicznych środków, które w razie ich samodzielnego i starannego wykorzystania gwarantują podtrzymywanie aktywnego życia czlowieka w zdrowiu i pełnosprawności.

W tym kompleksie nie ma żadnej ezoteryki. Jak wiadomo, ezoteryka odnosi się do wiedzy dostępnej jedynie dla ograniczonego koła osób uprzywilejowanych, doświadczonych lub takich, które przeszły specjalną inicjację. 

Natomiast SCS opiera się wyłącznie na otwarte, dostępne dla wszystkich działy wiedzy: fizykę, anatomię, biochemię i fizjologię.

Ten System jest korzystny i skuteczny dla wszystkich potrzebujących uzdrowienia, a zwłaszcza dla osób w wieku emerytalnym, kiedy człowieka zaczynają obsiadać rozmaite choroby.

SCS składa się z czterech komponentów: wiedza, ćwiczenia, preparaty i narzędzia.

Po-pierwsze, trzeba wiedzieć o podstawowych mechanizmach ludskiego ciała i wykorzystywać tę wiedzę pod czas ćwiczeń, przygotowania preparatów uzdrawiajacych, stosowania zaleceń, zabiegów, narzędzi oraz dla samokontroli.

Po-drugie, człowiek powinien rano i wieczorem wykonywać pewne ćwiczenia i akopresurę, które aktywizują krwiobieg w naczyniach włosowatych, a więc uzdrawiają na poziomie komórek.

Te ćwiczenia uzdrawiają kościec, więzadła i mięśni, serce i naczynia, układ pokarmowy i układ oddechowy, krew, normalizują wymianę gazową O2 + CO2,   optymizują dynamikę kwasowo-zasadową, inne.

A co najważniejsze: ćwiczenia, połączone z wiedzą, przyczyniaja się do powstania realnego kontaktu między ciałem a świadomością, co pozwala doskonalić pracę nad sobą.

Po-trzecie, preparaty uzdrawiające (przeważnie kwasy i napary ziołowe) człowiek wyrabia sam, według zalecanych recept. To dotyczy również pewnych zabiegów.

Po-czwarte, wykorzystują się narzędzia pomocnicze: aplikatory, instrumenty masażowe, miedziane, kompresy, inne.

Te cztery komponenty SCS (wiedza, ćwiczenia, preparaty i narzędzia)  tworzą całościową układankę zdrowotną, w centrum której znajdują się ćwiczenia wieczorne i poranne.

Naukową podbudową SCS są badania, wnioski i zalecenia wybitnych uczonych: Kacudzo Nishego, Borysa Bołotowa, Mikołaja Druzjaka, Bruce’a Liptona, Mirzakarima Norbekowa, Konstantego Butejki, innych oraz nasze własne badania i doświadczenia.

Autorem wykorzystywanych w SCS podstawowych ćwiczeń jest słynny Japończyk Kacudzo Nishi, który urodzil się w 1884 roku. W wieku jedenastu lat był tak beznadziejnie chory, że lekarze nie dawali mu żadnych szans. Ale chłopczyk marzył o tym, żeby być inżynierem. A więc musiał być zdrowy.

I wtedy uświadomił sobie absurdalną rzecz: medycyna zajmuje się chorobami – to jest jasne. A kto zajmuje się uzdrawianiem? Zaczął zbierać i analizować rozmaite metody uzdrawiania. Na ich podstawie sformulował sześć reguł  zdrowia i odkrył, że naczynia włosowate – to drugie serce człowieka.

Kacudzo Nishi wyzdrowiał sam, ukończył studia, potem stał głównym inżynierem metra w Tokio. W 1927 roku opublikował swoje rozważania i zalecenia zdrowotne. Potem wykładał w Stanach Zjednoczonych, stał mistrzem ajkido.

Każdego dnia dziękujemy Bogu za dar zdrowia i Kacudzo Nishemu za naukę.

Z nauki Kacudzo Nishego i z naszego doświadczenia robimy cztery ważne wnioski:

1. Żeby być zdrowym, człowiek musi uzdrawiac się każdego dnia.

2. Nie można uzdrowić którykolwiek narząd, nie uzdrawiając całego organizmu.

3. Bodźcem i warunkiem skutecznego uzdrowienia jest radość pracy nad sobą.

4.  SCS nie tylko uzdrawia człowieka, ale również uczy go być zdrowym.

Razem z żoną w ciągu trzech lat wykładamy nasz SCS na Kijowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Możemy z całkowitą pewnością świadczyć, że ten System zabezpiecza bardzo dobre pozytywne wyniki uzdrowienia ludzi.

Jeszcze lepsze wyniki od wprowadzenia SCS mamy w Polsce.

 

Eugeniusz GOŁYBARD

 


<em><strong>Robocze momenty wykładów</strong></em>
Robocze momenty wykładów




[Kto MY jesteśmy? / Хто МИ такі?] [Szukajcie – znajdziecie / Шукайте – знайдете] [Schemat strony internetowej / Схема Інтернет–сторінки][Log In]
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Eugeniusz Gołybard