Korż Witalij (Віталій Корж) –
народний депутат України.


Witalij Korż uważa, że Ukraina ma perspektywy wzmocnienia i rozwoju tylko na drodze wstąpienia do struktur euro–atlantyckich, a zwłaszcza – przez zbliżenie i pojednanie z Rzeczpospolitą Polską.

Віталій Корж вбачає перспективи зміцнення і розвитку України лише на шляху входження до євро–атлантичних структур, а особливо – через зближення і поєднання з Республікою Польською.

Віталій Корж нар. 16 серпня 1938 року в селі Дроздівка на Чернігівщині. Інженер шляхів сполучення – будівельник. Кандидат економічних наук. Понад 80 опублікованих наукових праць.

У 1991 році створив і очолив науково-виробничу фірму “Транзактор”. У 1993 році фірма виступила засновником компанії “Глобал Юкрейн”, яка започаткувала в Україні ринок послуг Інтернет, зокрема домен UA.

Од березня 2005 року – народний депутат України (фракція БЮТ). Член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв’язку.

Представник депутатської фракції «Блок Юлії Тимошенко» в Комітеті з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом.

Громадська робота: член Ради Міжнародної спілки українських підприємців, член наглядової ради Міжнародного доброчинного фонду “Українська хата”, член Опікунської ради Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, член оргкомітету Міжнародного конкурсу “Моє слово про Шевченка”, член ВО “Батьківщина”.

Доброчинно фінансує і безкоштовно розповсюджує видання української літератури, бере участь у численних благодійних акціях, зокрема допоміг видати кілька книжок Євгена Ґолибарда.

Нижче подаємо рефлексію Віталія Коржа на видану за його фінансовою участю книгу видатного польського просвітителя і проповідника сучасності ксьондза професора Едварда Станєка «Наші ВАДИ і наші ЧЕСНОТИ».  

 

ПРО КУЛЬТУРУ МОРАЛІ ДОЗВОЛЬТЕ СЛОВО

Точка зору Першого Читача

Впродовж шістнадцяти років українська освіта, а особливо – шкільна, знаходиться в стані перманентних експериментів щодо змісту і методів, тривають дискусії про раціональну структуру і пропорції природничих та гуманітарних дисциплін та продовжуються пошуки у напрямку впровадження тестування, інших раціональних підходів до оцінки знань.

Тим часом, попри розбурхану в Україні ейфорію навколо болонського процесу, а також не зважаючи на дотеперішні спроби школи адекватно відреагувати на нові виклики часу, вражаючим показником «підготовленості» й «перспективності» школярів України є нещодавно широко опубліковані результати міжнародного дослідження, проведеного Всесвітньою організацією охорони здоров’я. У цьому дослідженні стверджується, що за кількістю споживаного алкоголю у світі, на першому місці знаходяться учні шкіл України, тоді як учні шкіл Росії за цим показником знаходяться на 15 місці.

Тютюнопаління серед школярів і студентів давно стало нормою, а за ним у молодіжне середовище входять наркотики. Алкоголь, тютюн, наркотики та порнографія активно розбещують і розтлівають молодь, посилюючи  агресивність поведінки і залишаючись, переважно, поза увагою навчального процесу, але активно впливаючи на зниження його якості.

В цих умовах навряд чи виправить ситуацію нова пропозиція з–за кордону – широке вивчення у школах України нового предмету «Толерантність», що, як кажуть американські ініціатори, успішно проведено у деяких навчальних закладах Харкова.

Предмет «Християнська етика» також перебуває, переважно, у підвішеному стані, в тому числі з огляду на брак відповідних педагогічних кадрів, суперечливу реакцію батьків, невизначеність та багатоконфесійність суспільного середовища.

Безперечно, що нині, як ніколи, існує нагальна потреба цілеспрямованої педагогічно–виховної роботи для побудови у свідомості підростаючого покоління стійких принципів організації життя на основі засвоєння моральних постулатів.

З огляду на зазначені обставини, чи не найбільш ефективним і давно випробуваним засобом педагогічного впливу на формування стійкого позитивного світогляду має бути цікава і корисна книга, яка повинна не лише вміщувати актуальний матеріал для творчих дискусій під час навчання, а й може виконувати функцію мудрого порадника і посібника для самостійної праці над собою.

Книга відомого польського дослідника, проповідника, педагога і просвітителя ксьондза проф. Едварда Станєка «Наші ВАДИ і наші ЧЕСНОТИ», що за мого активного сприяння вийшла друком на початку 2008 року із підзаголовком «Книга про культуру моралі», повністю відповідає наведеним вище вимогам, а її використання може прислужитися важливій справі виховання.

На моє глибоке переконання цю книгу треба обов’язково і активно  використовувати у навчально–виховному процесі.

Причому, вона потрібна не лише для того, щоб її «проходили» за шкільною програмою. Вона має бути в кожній сім’ї; звичайно, якщо батьки ставлять собі на меті виховати порядних і насправді вільних дітей. Якщо хочуть виховати дітей вільних від впливу на них глупот сучасного світу – вільних від впливу невігластва, безвідповідальності, схильності до підлягання спокусам.

Віталій КОРЖ
народний депутат України





[Kto MY jesteśmy? / Хто МИ такі?] [Szukajcie – znajdziecie / Шукайте – знайдете] [Schemat strony internetowej / Схема Інтернет–сторінки][Log In]
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Eugeniusz Gołybard